CLAAS vezetők a Gép- és Terméktervezés Tanszéken

A budapesti Öbölház – Rendezvényközpontban került megszervezésre a 18. CLAAS Konferencia Nap. Az „Együttműködés a CLAAS – világban” című tanácskozáson a következő előadások hangzottak el:

1. Egy világméretű mezőgépgyártó átalakulása és folyamatai. Új együttműködési irányvonalak

Thomas Böck, a CLAAS Csoport igazgatóságának tagja.  Technológiák és rendszerek.

1. Együttműködés a kutatás-fejlesztésben (K&F)

Claus-Peter Stickel, Funkcionális Technológiai Fejlesztés vezető, K+F, Gabona Üzletág.

1. Világszintű termelési hálózat

Andreas Szakácsi, CLAAS Hungária Kft. ügyvezető igazgató

1. Hogyan kapcsolódnak a különféle mezőgazdasági gépek?

Reinhold Mahler, Termékmenedzsment vezető, CLAAS Elektronikai Rendszerek.

1. Mezőgép értékesítés 2030-ban. Egyensúly a kézfogás és a digitális innováció között.

Max-Ferdinand von Korff, Országfelelős, CLAAS értékesítés.

1. Együtt sikeresen.

Nóvé Mária, CLAAS Hungária Kft. HR vezető

1. A felsőoktatás és az ipar szimbiózisa.

Dr. Rádics János, egyetemi adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.

1. Kerekasztal beszélgetés

Maczinkó Zoltán István, Munkaerőpiacért és vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Pénzügyminisztérium.

Dr. Juhász Anikó, Agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár, Agrárminisztérium.

A sikeres tanácskozás után a CLAAS cég németországi előadói kiegészülve Sylvia Looks a Claas Stiftung vezetőjével, meglátogatták egyetemünket ahol a Gép- és Terméktervezés Tanszék oktatóitól tájékoztatást kaptak a mezőgéptervező mérnökképzés helyzetéről.

A látogatás jelentőségét az adja, hogy cég vezetőségét képviselők, köztük Thomas Böck, a CLAAS Csoport igazgatóságának tagja, betekintést nyerhettek a Claas Hungária Kft.-vel oktatási és kutatási együttműködést folytató tanszék humán erőforrásával és infrastrukturájával. Ez azért fontos, mert láthatták, hogy a Claas Stiftung pályázatokon sikeresen szerepelő hallgatók és a Claas Hungária Kft. K+F tevékenységében nagy számban résztvevő és helytálló mezőgéptervező mérnökök milyen körülmények között végzik tanulmányaikat, szerzik meg tudásukat.